Trójmiasto na wakacje – 3 miasta i 3 możliwości

Każdy, kto kiedykolwiek myślał o zorganizowaniu swoich wakacji nad polskim morzem, na pewno brał pod uwagę Trójmiasto. I nic w tym dziwnego! To właśnie ta aglomeracja uchodzi za jedną z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym w Polsce. Co jednak warto robić w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?

Trójmiasto, mimo że połączone jest w jedną aglomerację, wewnątrz mocno się różni. Różnice pomiędzy tradycyjnym Gdańskiem, nowoczesną Gdynią, a imprezowym Sopotem widać gołym okiem. Co więc warto robić w każdym z tych miast?

Gdański Żuraw i Hotel Hanza

Gdańsk – hotel i zwiedzanie

Zdecydowanie poleca się, by na wakacje w Trójmieście zarezerwować hotel w Gdańsku. Tutaj właśnie znajdziemy najwięcej propozycji z najwyższej półki. Umiejscowione na starówce lub w jej pobliżu hotele stanowią prawdziwą aleję gwiazd. Odnajdziemy tutaj zarówno ekskluzywne obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe, jak i zadbane trzygwiazdkowe. Widoki z okien na klimatyczne Stare Miasto na pewno skuszą niejednego wielbiciela błogiego wypoczynku i uczucia luksusu.

W Gdańsku również warto pozwiedzać. Wiekowe kamienice oraz zabytki Starego Miasta to istna gratka dla miłośników historycznych podróży w czasie. Podczas pobytu w grodzie Neptuna warto odwiedzić Żuraw, Stocznię, Bazylikę Mariacką, nadbrzeże Motławy, Park Oliwski oraz liczne muzea.

Gdynia – jedz i pij!

Mimo że w Gdańsku odnajdziemy wiele ciekawych i świetnych restauracji oraz barów i pubów, polecamy udać się na stosowną degustację również do Gdyni! Tam, przy szumie fal Bałtyku można popijać kolorowe drinki, zjeść pyszna i świeżą rybę oraz rozsmakować się w tradycyjnym gofrze z owocami.

Gdynia to jednak również świetne miejsce do tego, by poobcować trochę z kulturą. Na uwagę zasługują zarówno teatry jak i muzea – z Darem Pomorza na czele.

krzywy domek w Sopocie - duża atrakcjaSopot – baw się i plażuj!

Jeśli podczas urlopu lubisz wyskoczyć do klubu – Sopot jest do tego idealnym miejscem. To właśnie to miasto uznawane jest w Trójmieście za ojczyznę imprez do białego rana oraz leżakowania na czystych, piaszczystych plażach. W Sopocie odnajdziemy wiele klubów nocnych, a także pubów i barów położonych bezpośrednio przy ulicy Bohaterów Monte Cassino.