Najlepsze gry na imprezy

Jeżeli kiedykolwiek organizowaliśmy jakąś imprezę w naszym domu, to zapewne już wiemy jaką siłę niosą za sobą…gry dla wielu osób. Mimo rozwoju technologii gry, do których nie potrzebujemy prądu staja się coraz popularniejsze i znaczna liczba osób zostawia swoje nowoczesne konsole na rzecz spędzania czasu przy tego typu rozrywce. Jakie pozycje najlepiej spiszą się w sytuacji, kiedy domowa impreza będzie potrzebować zastrzyku dobrej zabawy?

Jenga

Zaczniemy od absolutnej klasyki, czyli klocków Jenga. Na pierwszy rzut oka nie wyglądają one zbyt atrakcyjnie: ot kilkadziesiąt prostokątnych drewnianych klocków. Zasady również są banalnie proste i gdybyśmy się zastanowili, to możemy potraktować tę grę jako wariację bierek. To właśnie w tej prostocie kryje się moc Jengi! W wariancie znanym prawie każdemu kolejni gracze starają się wyciągnąć któryś z klocków w wieży i potem umieścić go na jej szczycie, lecz nie przewracając całej konstrukcji. Kolejne ruchy przybliżają nas do nieuniknionego, czyli całkowitej demolki!

Dobble

Dobble to gra wymagająca od nas nie tylko co sprawności manualnej i błyskawicznego dostrzegania kształtów, ale także…szybkości wysławiania się! W skład tej niepozornej gry wchodzi 55 różnych kart, na których znajdziemy zbiór najróżniejszych obrazków. Jednakże spośród nich dwie zawsze mają jeden wspólny rysunek i różnią się pozostałymi. Zadanie graczy jest dość proste – po wyłożeniu karty, muszą oni jak najszybciej znaleźć i niemalże wykrzyczeć na głos nazwę wspólnego obrazka. Gdy to zrobią, kładą swoją kartę na stole. Wygrywa ten, kto pozbędzie się ich wszystkich!

Story Cubes

Ostatnim z omawianych sposób nowych zabaw są tzw. Story Cubes. Jest to kilka kości z prostymi i jasnymi obrazkami nadrukowanymi na ich ściankach. Podstawowe reguły są dziecinnie proste, wystarczy rzucić kośćmi i…czas na pokaz naszej wyobraźni. Na podstawie tych obrazków, które wypadły gracz musi ułożyć krótką historię. Jakie są inne zasady dotyczące tej gry? Takie, jakie sobie ułożycie!

Podsumowanie

Czasami trzeba tak mało, aby świetnie bawić się w gronie znajomych. Koszty, jakie musimy ponieść, są naprawdę niskie. Gdy zrozumiemy, że będziemy w stanie momentalnie odmienić oblicze absolutnie każdej, nawet najbardziej niemrawej imprezy. Sami się zdziwicie, że żadna konsola czy gra komputerowa nie zapewni tak świetnej rozrywki, jak takie proste gry!