Escape room – gwarancja świetnej zabawy!

Często jest tak, że formy rozrywki, które znamy, są już dla nas czymś nudnym i staramy się znaleźć dla siebie coś nowego, świeżego i ciekawego. Takim „czymś” mogą być escape roomy! Wyobraźmy sobie taki scenariusz: trafiamy do tajemniczego pokoju, pełnego dziwnych przedmiotów. Ty i twoi przyjaciele macie zaledwie kilkadziesiąt minut i dzięki waszej umiejętności rozwiązywania zagadek, zręczności i połączonej mocy logicznego myślenia musicie wydostać się z pokoju. Czy to nie jest ciekawe?

Skąd to się wzięło?

Gdybyśmy mieli prześledzić historię escape roomów w Polsce, to zrozumiemy, że jest to jeszcze stosunkowo świeża sprawa. Po raz pierwszy pojawiły się one w kraju leżącym nad Wisłą kilka lat temu, a od tego czasu jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji w rozrywce! Dziś w praktycznie każdym większym mieście jesteśmy w stanie znaleźć co najmniej jeden tajemniczy pokój. Siłą tej gry jest to, że gry są stale tajemnicze i intrygujące, a co najlepsze – każdy może z nich skorzystać!

Tematyka pokoi

Zwykle jest tak, że pokoje mają swoją tematykę. Tak naprawdę w grę wchodzi wszystko – ważne, aby poruszyło naszą głowę i zmuszało do myślenia i główkowania. Może to być pokój będący miejscem morderstwa, szalonego naukowca, czy nawet nacechowany motywami z horroru. Każdy z nich ma swój klimat, inny styl gry i różni się także rodzajem zagadek, jakie tam znajdziemy oraz sposobami, jakie istnieją na ich rozwiązanie. Nie dajcie się zwieść, że są one proste! Czasami zdarza się tak, że zagadki są tak skomplikowane i niestandardowe, że nie zawsze uczestnicy są w stanie wyjść z pokoju z tarczą!

Podsumowanie

Escape room to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu przez ciebie i twoich znajomych. Po tym, jak zostajemy wprowadzani w scenariusz, jesteśmy pozostawieni sami sobie i musimy zdać się na siłę naszego umysłu! Mało jest takich zabaw, które dają nam naprawdę ponieść wodze fantazji i kreatywności w imię wysokiej jakości rozrywki! Wstawaj z kanapy i zarezerwuj sobie termin do konkretnego pokoju!